Close

Del video në të cilën policët marrin ryshfet, drejtori Qalaj e sheh si problem shkuarjen në xhami

Ballina Lajme Policët e Kosovës marrin para në dorë nga mërgimtari i Danimarkës (Video… Në emisionin ‘Drejtësia në Kosovë’ u transmetuan pamje nga kamerat e përgjimeve të cilat janë duke u përdorur si prova për t’i gjykuar policët e trafikut. Pamjet e transmetuara për herë të parë dëshmojnë momente kur qytetarët paguajnë para dhe metoda…

SKANDALOZE: ISH-KËSHILLTARI I HASHIM THAÇIT VOTOI KUNDËR LIBERALIZIMIT TË VIZAVE

Një prej deputetëve të Parlamentit Evropian që ka votuar të enjten kundër liberalizimit të vizave për Kosovën, është ish-këshilltari i Hashim Thaçit, francezi Arnaud Danjean, raporton Insajderi  Danjean, një agjent francez i shërbimit sekret ka shërbyer për disa vjet rresht për presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi si këshilltar. Ai për herë të parë në Kosovë…