Close

Hudhra, antibiotiku më i mirë që largon parazitët nga zorrët. Ja si dhe kur duhet të përdoret

Është thënë disa herë edhe në postimet e mëparshme që hudhra është një nga antibiotikët më të fuqishëm natyral. Ajo sjell përfitime të shumta shëndetësore si: Rigjeneron qelizat e lëkurës Detoksifikon trupin Rrit sistemin imunitar Pastron zorrët nga parazitët Trajton dhe parandalon infeksionet e rrugëve të frymëmarrjes Heq krimbat nga zorrët Trajton dhe parandalon sëmundjen…

Juncker: Asgjë e Mirë nuk do të Ndodhë Derisa ka Korrupsion e Krim

Kryetari i Komisionit Europian Jean Claude Juncker dha sot porosi të qartë kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar.   “Përderisa ka korrupsion dhe krim të organizuar asgjë e mirë nuk do të ndodhë”, tha Juncker në takimin e zyrtarëve të lartë europianë me qytetarë dhe përfaqësues të shoqërisë civile në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës. Bashkë…

Shtrëngimi i varrit!

Varri e ka shtrëngimin e tij. Prej shtrëngimit varrit nuk ka për të shpëtuar askush! Asnjë njeri s’ka për të shpëtuar prej shtrëngimit varrit. Allahu na e lehtësoftë atë. Thotë Muhamedi (salallahualejhiveselem): Sikur të shpëtonte dikush prej shtrëngimit varrit, do të shpëtonte Sead Ibn Muadhi. Sead Ibn Muadhi, i cili kur ka vdekur është dridhur…

Prekëse deri në palcë! Refuzoi t’i çonte prindërit në azil për pleq dhe i bëri këtë (foto)

Kur prindërit tanë, ose njerëz të tjerë të rëndësishëm në jetën tonë, bëhen më të vjetër, natyrisht që duam të sigurohemi që ata të mund të kenë një standard të mirë jetese. Është vërtet e vështirë të jesh në gjendje të ndahesh prej tyre kur arrijnë një moshë të caktuar dhe ka shumë njerëz që…

Mos shpenzoni më para për lazer, pilula apo kremra fytyre! Lani fytyrën me këtë lëng para se të flini dhe eliminoni CDO njoll apo rrudhë në fytyrën tuaj

Në këtë artikull, ne do t’ju prezantojmë një maskë të fytyrës që do t’ju ndihmojë të zbardhni lëkurën tuaj, por gjithashtu të eleminoni njollat dhe rrudhat. Maska është bërë me majdanoz dhe limon.Majdanozi ka përfitime të shumta shëndetësore dhe mund të përdoret zakonisht kundër sëmundjeve të veshkave, infeksioneve të traktit urinar, diabetit, inflamacionit të syve…